Kategorie

Zaprawy

Zaprawa murarska, tynkarska czy zaprawa cementowa? Sprawdź ofertę zapraw Centrobud, wybierz zaprawę odpowiednią do Twoich prac i zamów już teraz! 

Zaprawa m...

Zaprawa murarska, tynkarska czy zaprawa cementowa? Sprawdź ofertę zapraw Centrobud, wybierz zaprawę odpowiednią do Twoich prac i zamów już teraz! 

Zaprawa murarska, tynkarska, cementowa - jaki rodzaj zaprawy wybrać do jakiego rodzaju prac budowlanych lub remontowych.

Jakość zaprawy murarskiej czy tynkarskiej, w zasadniczy sposób wpływa na trwałość i efektywność konstrukcji murowanej. Zaprawa murarska, to niewielki procent objętości muru. Jest jednak bardzo ważnym czynnikiem związanym z jego wyglądem i trwałością.  Zaprawa tynkarska czy też zaprawa cementowa, posiadając w składzie wapno, zwiększa przyczepność zaprawy do podłoża, poprawiając dodatkowo urabialność zapraw czy też opóźnianie wiązania cementu. To tylko kilka z wielu zalet stosowanych w budownictwie zapraw. 

zaprawa murarska, centrobud

Naszych klientów interesuje również gotowa zaprawa cementowa, która przyspiesza prace. Musimy pamiętać, że przy wyborze zaprawy należy uwzględnić zalecenia projektowe. Dlatego zaprawy, w tym także gotowa zaprawa murarska posiada klasy zaprawy, związane z zawartością w nich - ilość wapna i piasku. W przypadku podłoża słabszego, powinno się odpowiednio zwiększyć ilość wapna i piasku w zaprawie. Odpowiedni dobór zaprawy do wykonywanej pracy wymaga sporego doświadczenia. 

Początkujący murarze mają spory problem z tematem - zaprawa murarska proporcje. W przyszłości może to mieć zasadniczy wpływ np. na szybszą degradację muru, spowodowaną warunkami atmosferycznymi. Kolejne bardzo ważne parametry zaprawy murarskiej określają przyczepność do podłoża. Istotne jest ścisłe przyleganie zaprawy do całej powierzchni co wyeliminuje pojawianie się “ścieżek”, którymi woda może dostawać się do wnętrza. Zaprawy z dodatkiem wapna charakteryzują się dużą trwałością. 

Zaprawa murarska cena, w GRUPIE CENTROBUD jest konkurencyjna, a przede wszystkim jest adekwatna do proponowanej jakości. Klienci bardzo chętnie korzystają z naszych propozycji.  

Zaprawa wyrównująca to podstawa, byście mogli kontynuować dalsze prace wykończeniowe wewnątrz lub na zewnątrz budynku.

zaprawa klejąca, centrobud

Przed przystąpieniem do remontu czy innej budowlanej działalności, dobrze się przygotuj. Dotyczy to również stosowania różnego rodzaju zapraw. Najczęściej stosowana jest   zaprawa wyrównująca. Dzięki niej każda ściana, podłoga czy mór będzie przygotowany do dalszego wykończenia. 

Za pomocą zaprawy wyrównującej pozbędziesz się wszelkich ubytków i nierówności. Elementy wykończeniowe muszą być kładzione na idealnie równe powierzchnie. W GRUPIE CENTROBUD między innymi otrzymasz MAPEI zaprawę wyrównującą 25kg, do stosowania w warstwach od 3 do 50 mm.

Zaprawa szamotowa produkowana jest na bazie materiałów ceramicznych, dzięki czemu jest odporna na szybkie zmiany temperatury. 

Szamot uzyskuje się poprzez zmielenie wypalonej wcześniej gliny lub łupków. Z dodatkiem zmielonej, surowej gliny stanowi podstawę wielu wyrobów budowlanych. Są to przede wszystkim cegły, płyty czy zaprawa szamotowa, charakteryzująca się odpornością na szybkie zmiany temperatury. Tak więc kiedy przystępujesz np. do budowy kominka, grilla czy pieca musisz zastosować szamotowe materiały budowlane

Zaprawa samopoziomująca pozwoli Ci na łatwe wypoziomowania podłoża, dzięki temu, że podczas rozlewania samoistnie się wyrównuje.

Zaprawa samopoziomująca czy wylewki samopoziomujące rozlewają się po podkładzie, dzięki czemu powstaje idealnie równa, pozioma warstwa. Należy pamiętać, że końcowy efekt zależy od wyboru właściwej zaprawy oraz od przygotowania warstwy samopoziomującej. Zaprawy  samopoziomujące najczęściej stosowane są do garaży, na balkony, tarasy czy do łazienek. 

Zaprawa wapienna, czyli mieszanina wapna, piasku i wody, używana jest jako materiał, który wiąże tynki, kamienie oraz cegły.  

Zarówno zaprawa wapienna czy też zaprawa cementowo wapienna, powszechnie stosowana jest do każdej inwestycji budowlanej lub do remontu. Zaprawa używana jest do wiązania np. cegieł czy kamieni oraz przeznaczona również do tynkowania. W tego rodzaju zaprawach cement i wapno pełni funkcję spoiwa.

zaprawa tynkarska, Centrobud

Gotowa do zastosowania zaprawa budowlana jest mieszaniną piasku, wody i spoiwa. W cemencie jest nim cement, a w zaprawie z domieszką wapna jest właśnie wapno. Od czasu produkcji cementu portlandzkiego, to zaprawa cementowa zaczęła wypierać wapienną z różnych zastosowań w pracach budowlanych. Zapytaj specjalistów GRUPY CENTROBUD - jaką zaprawę używać do konkretnej pracy budowlanej.

Zaprawa do klinkieru sprawdzi się przy elementach budowy, który muszą być jak najbardziej trwałe. 

Napewno musisz unikać zapraw do klinkieru, które zawierają wapno. Wszystkie elementy klinkierowe źle znoszą obecność wapna w stosowanej zaprawie. Do murowania należy używać specjalnych produktów z przeznaczeniem do klinkieru, czyli zapraw zawierających tras. 

Zaprawa do klinkieru powinna być dobrana do nasiąkliwości cegieł. Dobra zaprawa powinna tworzyć idealne połączenie murarskie z cegłą,nie może być żadnych wolnych przestrzeni. Tylko doświadczony murarz podoła takim wymaganiom. Wie on również, że prac murarskich nie powinno się wykonywać w trakcie deszczu czy upałów. 

Zaprawa betonowa, gipsowa - jaki typ zaprawy murarskiej będzie najlepszy?

Zaprawa betonowa, gipsowa - najczęściej stosowana jest do wykańczania ścian. Gips jest zdrowym, naturalnym surowcem. Tworzy naturalny mikroklimat, przyjazny człowiekowi. Możemy wybierać zaprawa gipsowa lub płyty gipsowo-kartonowe. Zaczyn gipsowy to mieszanina gipsu z wodą bez użycia kruszywa. Stosowana najczęściej do szpachlowania ścian i tynków wewnętrznych. Natomiast mocny beton, zaprawa betonowa głównie przeznaczona jest do wykonywania cementowych podkładów podłogowych. 

zaprawa do klinkieru - Centrobud

Zaprawa uszczelniająca - wykorzystajcie ją do uszczelnienia podłoża wykonanego z materiałów budowlanych.

Zaprawa uszczelniająca ma za zadanie chronić konstrukcje murowe, betonowe czy żelbetonowe przed działaniem warunków atmosferycznych, głównie wody. Zaprawa taka na podłożu mineralnym przeznaczona jest do wykonania przeciwwodnego uszczelniania spotykanych w budownictwie podłoży. Dobrze sprawdzi się do uszczelniania basenów, oczek wodnych czy innych zbiorników na wodę.

Zobacz też: AtlasCeresit

Więcej Mniej
Mamy 77 produktów