Kategorie

Techniki mocowań

W ofercie sklepu CENTROBUD znajdziesz wiele akcesoriów i technik mocowań. Dowiedz się jaka technika jest najlepsza pod Twoją budowę i wybierz odpowiednie mat...

W ofercie sklepu CENTROBUD znajdziesz wiele akcesoriów i technik mocowań. Dowiedz się jaka technika jest najlepsza pod Twoją budowę i wybierz odpowiednie materiały!

Technika zamocowań - jak poprawnie i bezpiecznie założyć zamocowania na różnych powierzchniach?

Prace remontowe, budowlane czy wykończeniowe, w zależności od prowadzonych prac wymagają różnego typu zamocowań. Technika zamocowań to jeden z ważniejszych obszarów zagadnień współczesnych prac budowlanych. Oferowane akcesoria i techniki zamocowań sprawdzą się doskonale, w trakcie prac o bardzo różnym charakterze. 

Systemy zamocowań

W przedmiotowym temacie nasze propozycje obejmują: wkręty, taśmy instalacyjne, gwoździe do płyt bitumicznych, taśmy dwustronne, elektro-plast opaski zaciskowe, kołki rozporowe, mocowania technologii gips - karton, obejmy, opaski itp. 

Różne techniki zamocowań stosowane w przestrzeni budowlanej zapewniają stabilność zamocowania nawet wówczas, kiedy nie mamy pewności z jakiego materiału zbudowana jest ściana.  Zastosowanie odpowiednich mocowań ma bezpośredni wpływ na końcowy efekt, trwałość wykonanej pracy oraz na bezpieczeństwo.

Technika mocowań - najważniejsze jest określenie nośności. 

Oferowane przez CENTROBUD akcesoria sprawdzą się doskonale, w trakcie prac o różnym charakterze. Mamy również dla Państwa szereg propozycji w kategorii - technika mocowań. Rozumiemy jak ważne miejsce we współczesnej technologii budowlanej zajmuje ten temat. 

Mocowanie różnych elementów i przedmiotów, w szeroko pojętym obszarze budownictwa ma niebagatelny wpływ na końcowy efekt inwestycji. Tematem bezpośrednio powiązanym z techniką zamocowań jest dokładne określenie nośności. Jest to zadanie projektantów, inżynierów czy techników budowlanych. Przy bardziej prostych elementach sami możemy podejmować decyzję dotyczącą, jakie mocowanie będzie wystarczające i zapewni ogólnie pojęte bezpieczeństwo.  

Technika zamocowań

Systemy zamocowań - różnią się w zależności od masy obciążeń oraz od powierzchni mocowania. 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wraz z ciągłym postępem w technologiach budowlanych rozwija się również technika czy systemy zamocowań. W przestrzeni handlowej znajduje się bardzo dużo rodzajów mocowań, które należy odpowiednio dopasować do rodzajów podłoża i wymaganej wytrzymałości połączenia. Sukces zamocowania zależy od starannego dopasowania elementu mocowania, jego jakości oraz sposobu prowadzenia prac. 

Kołki do mocowania w styropianie posiadają różne gwinty, które utrzymują przedmioty o różnej wielkości.

Kołki do mocowania w styropianie, nazywane też dyblami - najczęściej w formie plastikowego ślimaka umożliwiają skuteczne przytwierdzenie właściwego przedmiotu. 

Mocowanie w styropianie jest prostą czynnością i nie wymaga dużo czasu i większych kwalifikacji. Kołki czy wkręty tego typu to proste, efektywne rozwiązanie problemu mocowania lekkich elementów ( około 5 kg. na jeden dybel) w styropianie. Jeżeli planujemy mocować dużo cięższe przedmioty, to warto o tym fakcie pomyśleć jeszcze przed izolowaniem ścian. Kołki które przytwierdzają różne elementy są odporne na uszkodzenia i zmiany temperatur. 

Warto wiedzieć, że mocne kleje montażowe z przeznaczeniem do stosowania na zewnątrz mogą być alternatywą do różnego rodzajów kołków czy wkrętów. Jednak taką technikę możemy stosować jedynie do lekkich przedmiotów. Podsumowując sukces zamocowania zależy między innymi od prawidłowego dobrania mocowań, które muszą charakteryzować się najlepszymi parametrami technologicznymi. 

techniki zamocowań

Mocowanie szkła wykonane jest z najwyższej jakości stali. 

Punktowe mocowanie szkła przeznaczone są do różnych elementów pozwalających na łączenie czy montaż powierzchni ze szkła. Mocowanie punktowe może mieć zastosowanie do drzwi łazienkowych, balustrad ze szkła, w kuchennym meblarstwie, zadaszeniach, fasadach, wiatrołapach itp. 

Elementy mocowania do szkła są wykonane ze stali nierdzewnej, a nawet patynowanego brązu. Tego typu mocowania dostępne są w różnym kształcie i o różnej średnicy. Rodzaje mocowań muszą być dopasowane do określonej grubości szkła oraz jego rodzaju. Na rynku dostępne są między innymi następujące mocowania: sztywne, przegubowe, wahliwe czy podpierające. Rozwiązania do mocowania szkła muszą być przemyślane i bezpieczne. Szkło, które posiada przeznaczenie do mocowania musi posiadać aprobatę techniczną.  

Mocowania do drewna - łatwe w montażu systemy łączników i kątowników do drewna.

technika mocowań

W połączeniach drewnianych dobranie odpowiednich łączników ma zasadnicze znaczenie. Systemy łączników czyli mocowania do drewna, to gwarancja sztywności, a zarazem stabilności konstrukcji. Szeroki wybór wymiarów i wzorów pozwoli na wykonanie połączeń, w zróżnicowanych zastosowaniach. Powszechne i tradycyjne łączniki, to gwoździe, śruby i wkręty połączą np. deski, belki i płyty. 

Okucia budowlane np. kątowniki, łączniki krokwiowe, wsporniki belki, klipsy, kotwy uniwersalne, z kolei otworzą drogę do coraz bardziej rozbudowanych konstrukcji drewnianych. W dzisiejszych czasach odpowiednio dobrane łączniki gwarantują skuteczne  mocowanie belki drewnianej, praktycznie o każdej wielkości i o każdym przekroju. Zasada jest prosta, im lepiej dobierzemy łączniki do drewna, tym solidniejsza i bezpieczniejsza będzie konstrukcja.

Zobacz też: Materiały budowlane

Więcej Mniej
Mamy 1290 produktów
Dostępność
Producent