Kategorie

Bloczki betonowe

Bloczki betonowe to materiał budowlany, który znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Poniżej przedstawione są najczęstsze zastosowania bloczków...

Bloczki betonowe to materiał budowlany, który znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Poniżej przedstawione są najczęstsze zastosowania bloczków betonowych:

  1. Budowa ścian - bloczki betonowe są wykorzystywane do budowy ścian wewnątrz budynków, ale także do budowy elewacji zewnętrznych. Są one stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym.

  2. Budowa fundamentów - bloczki betonowe są często wykorzystywane do budowy fundamentów pod domy, budynki przemysłowe czy magazyny. Dzięki swojej trwałości i wytrzymałości na obciążenia, są one doskonałym materiałem do tego celu.

  3. Budowa ścian oporowych - bloczki betonowe są często stosowane do budowy murów oporowych, które zabezpieczają przed osuwaniem się ziemi i innych form erozji.

  4. Budowa ogrodzeń - bloczki betonowe są również często wykorzystywane do budowy ogrodzeń, zarówno prywatnych, jak i przemysłowych. Są one trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne, co sprawia, że są idealnym materiałem do tego celu.

  5. Budowa dróg i parkingów - bloczki betonowe mogą być wykorzystywane jako materiał do budowy dróg, parkingów i innych powierzchni użytkowych. Są one odporne na obciążenia i trwałe, co czyni je idealnym materiałem do tego celu.

  6. Budowa schodów - bloczki betonowe są czasami stosowane do budowy schodów zewnętrznych lub wewnętrznych. Dzięki swojej trwałości i wytrzymałości, są one dobrym wyborem do tego celu.

  7. Budowa piwnic - bloczki betonowe są często wykorzystywane do budowy piwnic pod domami i innymi budynkami mieszkalnymi. Są one trwałe i odporne na wilgoć, co czyni je idealnym materiałem do tego celu.


Podsumowując, bloczki betonowe są materiałem budowlanym, który znajduje wiele zastosowań w budownictwie. Są one trwałe, wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne, co czyni je idealnym materiałem do budowy ścian, fundamentów, ogrodzeń, dróg, parkingów, schodów oraz piwnic.

Więcej Mniej
Mamy 3 produktów

Materiały ścienne: 

W przypadku materiałów ściennych podane poniżej ceny są jedynie szacunkowe i obowiązujące przy zakupach hurtowych. Ze względu na specyfikę tych materiałów (koszty transportu, rabaty inwestycyjne) prosimy zawsze o kontakt z handlowcem w celu uzyskania indywidualnej wyceny. 

Rabaty inwestycyjne: 

Na znakomitą większość materiałów ściennych, jeżeli będą objęte umową inwestycyjną z firmą CENTROBUD można uzyskać dodatkowe rabaty. Jest to jedna z przyczyn dlaczego warto się skontaktować z handlowcem przed zakupem. 

 

Logistyka i koszty transportu: 

W przypadku materiałów ściennych jednym z kluczowych elementów kosztu są koszty transportu. Często te same towary które można kupić w dobrej cenie w jednym regionie (blisko fabryki) w innym regionie będzie dużo mniej atrakcyjny cenowo. Dlatego też przy uzgadnianiu projektu z projektantem domu należy to od razu wziąć pod uwagę. Nawet 50 kilometrów różnicy ma fundamentalne znaczenie. 

Dodatkowo ważny jest dobór odpowiednich ilości logistycznych – tak, aby jak najbardziej dopasować poszczególne dostawy do wielkości samochodu. Warto to skonsultować z opiekunem w firmie Centrobud żeby na tym często zaniedbywanym polu uzyskać oszczędności. 

W przypadku miast – na przykład Warszawy ważne jest też, jaki samochód może dojechać do budowy. Często wymagane są dodatkowe kosztowne zezwolenia na wjazd do miasta większych transportów – klient, który przy wyborze materiału nie bierze tego pod uwagę często może być nieprzyjemnie zaskoczony. 

Ważna jest możliwość domówienia brakującej ilości materiału (żeby budowa nie stanęła). To zależy od dostawcy (na ile jest to porządna firma) ale również jest czynnikiem który warto wziąć pod uwagę przy decyzji o budowie z egoztycznych na naszym rynku (nie dostępnych w stałej ofercie) materiałów. 

No i wreszcie jakość: nawet najlepszym producentom zdarzają się partie towaru słabszej jakości. Warto dopytać przed zamówieniemn towaru czy nie było ostatnio reklamacji związanych z wybranym typem silikatu czy też ceramiki. 

 

Koszty robocizny: 

Szybkość budowy (czyli ile minut jest potrzebne na wybudowanie 1m2 ściany) też jest bardzo istotna sprawa. Przy rosnących kosztach robocizny często najtańsze cegły okazują się nietrafioną inwestycją, bo to co zyskamy na cenie materiału tracimy na konieczności docinania elementów, kosztach robocizny i sprzątania po budowie. 

 

Palety: 

Elementem, który należy wziąć pod uwagę jest gospodarka paletami. Czy są jednorazowe, jakie są zasady zwrotu palet. Cena jednej palety to kilkadziesiąt do prawie 100 złotych. Jest to zauważalny element ceny. Warto domówić zasady rozliczania palet przy rozmowie z handlowcem i przy porównywaniu cen uwzględnić również sprawę palet.

W ofercie Centrobudu jest cała gama cegieł pustaków i silikatów. 

Obsługa Klienta - Skontaktuj się z nami
*

*

*

lub skontaktuj się z nami przez e-mail na sklep@centrobud.pl
Producent