Kategorie

Ocieplenie i izolacja

Zatrzymaj ciepło w środku budynku dzięki odpowiedniej izolacji i ociepleniu. Sprawdź ofertę produktów do izolacji i ocieplania budynków w CENTROBUD i wybierz...

Zatrzymaj ciepło w środku budynku dzięki odpowiedniej izolacji i ociepleniu. Sprawdź ofertę produktów do izolacji i ocieplania budynków w CENTROBUD i wybierz to co potrzebujesz!

Ocieplanie i izolacja budynków to podstawowa i jedna z najważniejszych czynności podczas budowy domu.

Praktycznie przy każdej budowlanej inwestycji, izolacja i ocieplanie jest bardzo ważną czynnością, która ma za zadanie utrzymać ciepło w budynku. Takim sposobem ciepło nie będzie uciekać w stronę gruntu czy na zewnątrz domu. Istotną zasadą prawidłowo przeprowadzonego ocieplenia jest otoczenie całego budynku ciągłą warstwą izolacji. Dotyczy to zarówno podłóg jak i ścian.

W GRUPIE CENTROBUD dokonasz zakupu, sprawdzonych na każdej budowie materiałów izolacyjnych. Zapraszamy Państwa do sieci naszych hurtowni oraz do sklepu internetowego. 

ocieplanie i izolacja

Ocieplenie poddasza jest bardzo istotne, ponieważ przez dach, który nie zostanie ocieplony może uciekać aż 30% ciepła, które zostanie wytworzone w domu.

Czasami zastanawiamy się jak prawidłowo i skutecznie wykonać ocieplenie poddasza domu oraz jakie materiały i narzędzia będą nam potrzebne. Przed przystąpieniem do takiej czynności musimy sprawdzić drewnianą konstrukcję dachu, czy nie jest porażona przez pleśnie, grzyby lub owady; czy na poddaszu przeprowadzono planowane inwestycje oraz czy pokrycie dachu i podkład są szczelne i nie występują zacieki. 

Doświadczony budowlaniec zastosuje folię paroprzepuszczalną pod deskowaniem, której zadaniem będzie odprowadzanie wilgoci. Kolejnym etapem będzie ocieplenie poddasza wełną mineralną. Oczywiście ten artykuł nie wyczerpuje wszystkich czynności związanych z tematem; jak ocieplić poddasze. 

Dobrze przeprowadzona termoizolacja domu jest warunkiem wyższego komfortu przyszłych mieszkańców. Pozwala także zaoszczędzić kosztów związanych z ogrzewaniem. Dlatego wybór materiałów izolacyjnych ma istotny wpływ na ten stan rzeczy. Możemy również wykonać skuteczne  ocieplenie poddasza pianką poliuretanową, w skrócie - pianka PUR. 

Izolacja pianką PUR wykonywana jest metodą natryskową. Ta metoda pozwala na bardzo dokładne wypełnianie całej płaszczyzny. Termoizolacja z poliuretanu jest odporna na wilgoć i drobnoustroje. Jest także materiałem niepalnym i nie zmienia swoich parametrów np. pod wpływem czynników pogodowych. 

Ocieplenie poddasza cena, nie zawsze musi stanowić bardzo duży wydatek. Sprawdź nasze ceny, formy realizacji i dostawy - materiałów izolacyjnych ociepleniowych i izolacyjnych. Jesteśmy na rynku konkurencyjni i świadczymy produkty, sprawdzonych producentów. Zapraszamy Państwa do zakupów. 

Ocieplenie domu - izolacja powinna być dostatecznie gruba oraz starannie ułożona, tak byście mieli pewność, że wytworzone ciepło nie będzie Wam uciekać. 

ocieplanie i izolacja budynków

Ocieplenie domu domu nie jest tanią inwestycją, dlatego warto się dobrze przygotować. Do tego celu musimy wybrać sprawdzonych fachowców i co również ważne dobrać odpowiednie materiały izolacyjne. Najczęściej inwestorzy wybierają styropian lub wełnę mineralną. Co należy zrobić aby oszacować koszt ocieplenia domu? 

W tym temacie najlepiej skorzystać z wiedzy naszego bezpośredniego wykonawcy lub pracowników GRUPY CENTROBUD. Jeżeli wszystkie te elementy dobrze przeanalizujemy i podejmiemy odpowiednie decyzje, wówczas będziemy znać odpowiedź ile kosztuje ocieplenie domu. Będzie nam wówczas łatwiej rozplanować wydatki związane z wykonaniem całej inwestycji. 

Czasami indywidualni inwestorzy na “własną rękę” szukają odpowiedzi związanych z kosztami budowy domu, w tym kosztem ocieplania i izolacji ścian i fundamentów. Do tego celu wykorzystują zasoby internetowe. Wpisując do wyszukiwarki hasło - ocieplenie domu cena, otrzymują przybliżone koszty związane z tym tematem. 

Izolacja, ocieplanie fundamentów - nie opłaca się oszczędzać, ocieplać należy budynek zawsze aż do ostatnich ław fundamentowych.

Popularnym materiałem przeznaczonym do izolowania części podziemnych domu jest specjalnie stworzony styropian z kategorii fundament, który charakteryzuje się bardzo ograniczoną nasiąkliwością i dużą wytrzymałością na ciężar domu. Taka izolacja fundamentów jest zupełnie wystarczająca. Do ocieplania fundamentów wykorzystywany jest także polistyren ekstrudowany XPS. 

Niektóre takie płyty mają na zewnętrznej powierzchni specjalne rowki, które ułatwiają odprowadzanie wody. Często podczas stawiania budynki wokół fundamentów i pod podłogą wypełnia się impregnowanym kruszywem keramzytowym. Jeżeli chodzi o grubość ścian fundamentowych, to powinna wynikać bezpośrednio z projektu budowlanego.  

Ocieplanie budynku - płyty powinny być dokładnie ułożone, w miejscach skosu muszę być odpowiednio przycięte. 

Ocieplanie budynku jest ważnym elementem budowy czy remontu każdego domu. Dobrze dobrany materiał oraz prawidłowo wykonanie wszystkich czynności ostatecznie przyniesie inwestorowi wymierne korzyści. 

Należy pamiętać, że stan podłoża ma duże znaczenie dla trwałości systemu ociepleniowego. Szczególnie ma to znaczenie, podczas remontu starego budynku. Doświadczony budowlaniec zawsze wykona tzw. próbę przyczepności np. fragmentów styropianu. Na mokrym czy wilgotnym podłożu nie należy układać materiałów ociepleniowych. Zobacz też: Rockwool.

ocieplanie budynków

Ocieplanie pianką - pianka posiada wysoki poziom termoizolacji, dzięki czemu jest świetnym izolatorem. 

W ostatnich latach ocieplanie pianką termoizolacyjną staje się coraz powszechniejsze. Izolacja piankowa posiada trwałe i niezmienne właściwości, jest antyalergiczna, niepylna. Posiada neutralny zapach. Świetnie sprawdza się w celu zniwelowania dużego hałasu. Ponadto pianka PUR zapewnia świetną izolację w okresie jesienno - zimowym oraz chroni przed przegrzaniem podczas letnich temperatur.  

Ocieplenie dachu, stropu pozwala obniżyć koszty ogrzewania zimą. 

Ocieplenie dachu czy poddasza jest również istotne, jak prawidłowa izolacja termiczna ścian. Jeżeli dach jest źle zaizolowany, wówczas możemy odnotować ubytek ciepła, zimą nawet do 30% Dlatego tak ważne są przemyślane zakupy związane z produktami służącymi do ociepleń. W GRUPIE CENTROBUD otrzymasz wszystkie niezbędne materiały służące temu zadaniu.  

Izolacja balkonu musi być bardzo dobrze przygotowana - balkon narażony jest na szeroki zakres temperatur. 

Balkony czy tarasy narażone są na warunki atmosferyczne, tak intensywnie jak dachy. Dotyczy to wilgotności, wody, mrozów czy promieniowania UV. Dlatego prawidłowa izolacja balkonu oraz zastosowanie do tego celu najlepszych materiałów jest sprawą również bardzo istotną. Produkty zakupione w GRUPIE CENTROBUD do izolacji tarasów i balkonów to najlepszy sposób na ochronę podłoża przed uszkodzeniem. 

Niestety okładzina z płytek ceramicznych nie wystarczy do ochrony balkonu przed wodą i wilgocią. Nieodpowiednie podejście do tego tematu może skutkować odpadaniem płytek czy nawet pękaniem płyty betonowej. Dlatego musi być wykonana hydroizolacja balkonu czy tarasu. 

Najczęściej do tego celu stosuje się szlamy uszczelniające, które można nakładać na powierzchnię pacą metalową, pędzlem lub wałkiem. Powierzchnie możemy również wykończyć żywicą metakrylową lub poliuretanową.  

Dobra izolacja termiczna to inwestycja na wiele lat, która zwraca się wraz z początkiem użytkowania domu.

Warto postawić na nasze, sprawdzone produkty, bo dzięki nim izolacja termiczna będzie trwała, wytrzymała również na trudne warunki atmosferyczne, a tym samym zmniejszą się koszty eksploatacyjne budynku. Nasze materiały budowlane umożliwią docieplanie poddaszy, dachów, ścian, podłóg, fundamentów itp. Ponadto są bezpieczne dla człowieka i są przyjazne dla środowiska. Postaw na najwyższą jakość i trwałość produktów przeznaczonych do izolacji termicznej. 

izolacja budynków

Ocieplanie styropianem jest bardzo łatwe, jednak należy przygotować się do tego odpowiednio, by nie popełnić podstawowych błędów. 

Ocieplanie styropianem budynku, to powszechnie stosowana metoda małych jak i dużych inwestycji. To ważny element budowy domu czy też jego remontu. Zadaniem styropianu jest ocieplanie ścian zewnętrznych. Czynność taką najlepiej powierzyć doświadczonym wykonawcą budowlanym. 

Kiedy sam podejmiesz się ocieplania ścian styropianem, przejrzyj w internecie istotne porady doświadczonych osób. Na temat ten znajdziesz również filmiki pokazujące kolejne, występujące po sobie etapy zmierzające do prawidłowego ocieplania ścian. 

Również fachowcom pozostawmy decyzję związaną z użyciem odpowiedniej grubości styropianu. Aby mieszkanie w wybudowanym domu było komfortowe musisz pomyśleć o zakupie bardzo dobrej jakości styropianu. Taki produkt otrzymasz w GRUPIE CENTROBUD.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych oddziałów i strony internetowej, w celu dokonania wyboru odpowiedniego produktu.  

Więcej Mniej
Mamy 192 produktów
Dostępność
Producent