Kategorie

Likwidacja mostków

Izolacja fundamentów to jeden z pierwszych i najważniejszych etapów budowy. Sprawdź jakich rozmiarów bloczki do izolacji Stahlton Isomur plus oferuje Centrob...

Izolacja fundamentów to jeden z pierwszych i najważniejszych etapów budowy. Sprawdź jakich rozmiarów bloczki do izolacji Stahlton Isomur plus oferuje Centrobud!

Izolacja fundamentów - najważniejszy etap po postawieniu fundamentów

Izolacja fundamentów to pierwszy i najważniejszy krok jaki musicie wykonać po wzniesieniu fundamentów. Samo ich wzniesienie to zaledwie połowa sukcesu. Bardzo ważnym elementem jest zapewnienie ochrony fundamentom przeciw wilgoci oraz zimna. Izolowanie fundamentów powinno też zapewniać zatrzymanie ciepła budynku. Nie może ono przecież cały czas uciekać z nagrzanego wnętrza.

Izolacja ścian fundamentowych jest bardzo ważna i należy ją wykonać skrupulatnie. Nie można zlekceważyć tego etapu, ponieważ nie będzie praktycznie możliwości do niego. Musi być ona wykonana krok po kroku. Dobrze wykonana izolacja fundamentów krok po kroku zapewni Wam spokojny sen. Jeśli będzie to źle wykonane, kolejne kroki mogą być bardzo kosztowne. Zwiększenie stopnia zaizolowania może też być niemożliwe do zrealizowania.

izolacja fundamentów

Hydroizolacja fundamentów - wybór materiałów oraz wykonanie

Hydroizolacja fundamentów opiera się na wyborze odpowiednich materiałów oraz późniejszym jej wykonaniu. Te dwa czynniki w głównej mierze pozwalają w późniejszym czasie uniknąć problemów z zawilgoceniem. To jaką hydroizolację macie wykonać podczas budowy znajdziecie zapewne w projekcie budowli. Jednak tam materiały opisane są pobieżnie.

Hydroizolacje fundamentów dzielimy na dwie - przeciwwilgociową oraz przeciwwodną. Izolacja przeciwwilgociowa jest tak zwaną lekką i chroni konstrukcję przed wodą, która nie wywiera ciśnienia. Stosować ją można na gruncie, który jest przepuszczalny dla wody. Możecie ją więc stosować tam, gdzie grunt pozwala na przepuszczenie wody, a nie kumulują jej dużą ilość w jednym miejscu.

Izolacja przeciwwodna fundamentów jest izolacją ciężką. Stosuje się ją wtedy kiedy wcześniej nie był wykonywany drenaż, ale też wtedy kiedy poziom wody gruntowej jest wyższy niż fundamenty. Innymi słowy, wtedy, kiedy budynek stoi w wodzie.

Izolacja pionowa fundamentów - zapobieganie wchłanianiu wody

Izolacja pionowa fundamentów zapewnia ochronę przed wchłanianiem wody z zewnątrz. Układa się ją przy ścianie fundamentowej od zewnątrz, ale też często od środka. Często można zamienić kolejnością izolację z ociepleniem ścian i tynkowaniem. Wtedy jednak trzeba osłonić warstwy hydroizolacji na przykład folią kubełkową, by nie uległy zniszczeniu podczas zasypywania. Izolacja fundamentów pionowa musi być wykonana najlepiej z obu stron. I z zewnętrznej i z wewnętrznej, wtedy jest można być 100% pewnym, że nic nie przecieknie.

Izolacja pozioma fundamentu zapobiega pęknięciom na styku warstw

Izolacja pozioma fundamentu zabezpiecza je przed kapilarnym zaciąganiem wody. Układa się ją najczęściej pomiędzy ławami i ścianami oraz pomiędzy fundamentami i ścianami parteru. Ma ona również za zadanie oddzielenie elementów konstrukcyjnych, by nie były jednorodne. Izolacja fundamentów pozioma najczęściej wykonywana jest z papy układanej na lepiku lub papy termozgrzewalnej. Ewentualnie papę zastąpić można folią z PCW, ale musi być ona bardzo gruba (min. 2 mm).

hydroizolacja fundamentów

Izolacja fundamentów w starym domu - odkopanie, oczyszczanie i osuszanie

Izolacja fundamentów w starym domu zaczyna się od ich odkopania. Trzeba je odkopywać etapowo - nie można zrobić wszystkiego naraz, ponieważ mogłoby to naruszyć stabilność budynku. Odkopywanie wykonuje się do ok 1 metra poniżej gruntu - maksymalna głębokość powinna wynosić do 2 metrów. Fundamenty powinny schnąć kilka dni w dobrych warunkach atmosferycznych. Dopiero wtedy można zacząć ich oczyszczanie.

Izolacja starych fundamentów cennik nie jest ustalona odgórnie. Dokładne oszacowanie kosztów możliwe jest dopiero po sprawdzeniu stopnia zawilgocenia, konstrukcji budynku oraz jest rozmiaru. Dokładny cennik można ustalić z wykonawcą izolacji, jednak trzeba przygotować się na koszty rzędu kilkuset złotych za metr kwadratowy.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów - ochrona przeciw korozji

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów musi być wykonana, jeśli chcemy, by budowla była bardzo trwała. W przeciwnym razie szybko ulegnie korozji, szczególnie w okresie zimowym, kiedy woda zamarza. Brak izolacji równa się też zwiększeniu przepuszczania ciepła - bez niej, ciepło bardzo szybko ucieka.

Izolacja termiczna fundamentów zapobiega też łuszczeniu farby. Dzięki temu na Waszych ścianach nie pojawi się pleśń i grzyb. Możemy zbudować też fundamenty z wodoszczelnego betonu. Jednak również on powinien być odpowiednio zabezpieczony, ponieważ podczas każdego pęknięcia, do środka będzie przedostawać się wilgoć. Fundamenty izolacja muszą być dokładnie wykonane z porządnych materiałów. Jest to bardzo istotny element, po którego wykonaniu możemy być spokojni o swoje budowle.

Izolacja fundamentów cena - w zależności od wielkości i rodzaju budowli

Izolacja fundamentów cena może być podana jedynie szacunkowo. Szacowana jest też dla typowych warunków, które panują w naszej strefie klimatycznej oraz dla typowych gleb, które u nas występują. Jeśli budujemy się na bardziej podmokłej działce koszt ten będzie wyższy. Izolacja fundamentów cennik zależy również od użytych materiałów. Można wykorzystać tańsze, ale lepiej w tym zakresie nie oszczędzać. Jest to jeden z najbardziej istotnych elementów budowy.

Izolacja ław fundamentowych - najważniejsza dla ochrony przed wilgocią

Izolacja ław fundamentowych, która jest ułożona na ścianach i łączy się bezpośrednio z izolacją podłogi parteru jest najważniejsza. Większość projektów domów przewiduje, nie tylko ułożenie izolacji na ławach, ale również pod nimi. Izolacja ławy fundamentowej, nie ważne jakby była dobra, nie może zastąpić izolacji ułożonej na zewnątrz ścian. To właśnie one zapewniają budynkom najbardziej trwałą ochronę przeciw zawilgoceniem.

Jednak ławy fundamentowe stanowią podstawę budynków, szczególnie domów jednorodzinnych, więc ich odpowiednia izolacja jest równie ważna. Izolacja pozioma ław fundamentowych musi być wykonana z dobrych materiałów. Ważne jest to szczególnie dlatego, że rozgranicza ona poszczególne elementy konstrukcji domu.

izolacja pionowa fundamentów

Czym izolować fundamenty - najlepiej nadające się do tego materiały

Najważniejsze pytanie brzmi czym izolować fundamenty? Do wykonania izolacji stosowane są wszelkiego rodzaju materiały hydroizolacyjne. Dzieli się je na papy, folie hydroizolacyjne oraz materiały bitumiczne. Izolacja płyty fundamentowej przeważnie jest robiona papami, które oznaczone są symbolami I.../... . Pierwsza część tego symbolu informuje nas jaki jest ciężar materiału na metr kwadratowy, a druga o tym ile ważny asfalt, również na metr kwadratowy.

Masa bitumiczna do izolacji fundamentów tworzy skuteczną izolację przeciwwilgociową. Powinna być ona wzmocniona włóknami szklanym i ułożona kilkuwarstwowo. Wtedy dopiero jest najbardziej skuteczna.

Izolacja fundamentów dysperbit jest najbardziej trwała ze wszystkich powłok hydroizolacyjnych. Ważne jednak, by dodać do niego odpowiednie środki emulgujące, które obniżają temperaturę zamarzania wody. Są one też inhibitorem rdzy. Izolacja ściany fundamentowej nie może być wykonana bez folii hydroizolacyjnych. Jest to ostatni, ale nie najmniej ważny element wykonania izolacji.

Isomur - bloczki do izolacji fundamentów od firmy Stahlton

Isomur są to bardzo dobrej jakości bloczki, które mogą być wykorzystywane do izolacji fundamentów. Oprócz tego, że zapewniają odpowiednia ochronę przeciw wilgoci, dodatkowo chronią też przed powstawaniem pleśni i grzybów. Przejmują one też duży ciężar budynków, co pozwala na budowanie konstrukcji do 4 pięter.

Isomur plus świetnie sprawdzi się podczas budowy domów jednorodzinnych. Ochroni fundamenty przed wilgocią oraz przed mrozem. Isomur cena waha się w przedziale od 33 do 55 złotych. Jego cena zależy od wielkości bloczków, a dokładnie od ich szerokości i długości.

Ocieplanie i izolacja - sprawdź również inne materiały!

Więcej Mniej
Mamy 12 produktów
Dostępność
Producent