Pokazano 1-11 z 11 pozycji
Mając w swoim posiadaniu imadło, możesz w znaczący sposób skrócić czas wykonywania wielu prac remontowych i naprawczych. Narzędzie to jest również przydatne w majsterkowaniu.
Imadło sprawdzi się zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Dzięki niemu, można unieruchomić nawet niewielki element, przez co łatwo można będzie przeprowadzić jego obróbkę.
Najczęściej imadło stanley jest wykorzystywane przy obróbce drewna, ponieważ przy użyciu niewielkiej siły, można uzyskać odpowiedni efekt docisku. Warto również wiedzieć, że narzędzie to można wykorzystać w wielu pracach ogrodowych np. podczas konstruowania dachu, altanek czy wiat ogrodowych.
Dzięki temu, że imadło posiada mocne szczęki, można je wykorzystać także do precyzyjnego cięcia, sklejania czy też innego typu spajania. Nawet imadło cena, którego jest bardzo niska, sprawdzi się znakomicie do prostych prac remontowych i związanych z majsterkowaniem.
Podstawowym zadaniem, jakie do wykonania ma każde imadlo jest utrzymanie danego elementu nieruchomo w jednym miejscu. Narzędzie poradzi sobie z tym zadaniem w odniesieniu do przedmiotów wykonanych z różnych materiałów. Trzeba jednak pamiętać, że imadło przenośne zwykle wykorzystuje się do mocowania drewna, a przymocowane na stałe do obiektów wielkogabarytowych.
W wielu warsztatach można znaleźć imadło maszynowe. Do czego służy? Przede wszystkim do unieruchamiania przedmiotów, które mają być poddawane obróbce mechanicznej. Takie przedmioty można obracać. Zwykle, w przypadku tego rodzaju imadła, siła mocująca jest tworzona ręcznie. Do nabycia są jednak również profesjonalne imadła z pneumatycznym wytwarzaniem siły.
Wśród dostępnych rodzajów imadeł maszynowych można wymienić m.in.:
Wykorzystuje się imadło ślusarskie głównie wtedy, gdy chce się poddać różnego rodzaju przedmioty obróbce ręcznej. Składa się z dwóch szczęk: stałej oraz ruchomej. Podczas wykonywania obróbki, szczęki trzymają materiał nieruchomo. Stałą szczękę należy przymocować do stołu warsztatowego, a szczęka ruchoma powinna być przysunięta równolegle do niej.
Przede wszystkim imadła ślusarskie muszą być wykonane z wysokiej jakości stali, aby były odporne na pękanie. Dzięki temu narzędzie będzie można wykorzystać bez przeszkód w wielu pracach warsztatowych.
Choć w sprzedaży dostępne jest imadło do rur, trudno jest zdecydować się na jeden konkretny model, ze względu na wiele opcji do wyboru. Przede wszystkim, aby cięcie zostało wykonane precyzyjnie, konieczne będzie zastosowanie imadła przykręcanego do stołu warsztatowego. Narzędzie to musi być również wykonane z wysokiej jakości materiałów i powinno być odporne na uszkodzenia mechaniczne.
Dobrej jakości imadło do rur będzie w stanie w jednej pozycji utrzymać każdy przedmiot o cylindrycznym kształcie. Można będzie go zarówno przyciąć, jak i oszlifować.
Ślusarskie imadło obrotowe wykonane z wysokiej jakości stali, sprawdzi się świetnie w wielu warsztatach. Odznacza się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia, a w dodatku dzięki obrotowi o 360 stopni zapewnia dostęp do wszystkich miejsc znajdujących się na przedmiocie, a dzięki temu jego obróbka może być precyzyjna.
Czym charakteryzuje się imadło modelarskie? Przede wszystkim jest znacznie mniejsze niż klasyczne imadła warsztatowe. Mocuje się je do stołu za pomocą ścisku, dzięki znajdującym się przy nim przyssawką. Dzięki temu rozwiązaniu, imadło można zamontować w dowolnym miejscu na stole, nie tylko przy jego krawędzi.
W sprzedaży dostępne są imadła, których szczęki można ustawić pod kątem. Zapewnia to lepszy dostęp do przedmiotu, który się między nimi znajduje.
Solidna budowa, zwarta konstrukcja i duża siła zacisku to cechy, jakie powinno mieć każde imadło do wiertarki. Dzięki temu będzie ona znajdowała się w jednej pozycji, a tym samym wiele prac można będzie wykonać znacznie precyzyjniej. Zwykle imadło do wiertarki stołowej jest wykonywane z wysokiej jakości stali, a jego szczęki są hartowane.
Zobacz też: narzędzia, narzędzia ręczne
Zacznij pisać, aby zobaczyć produkty, których szukasz.