Kategorie

Kleje i uszczelniacze

Klej do drewna, plastiku, metalu, płytek? Jakiego rodzaju kleju poszukujesz? Sprawdź pełną ofertę CENTROBUD i wybierz odpowiedni klej do Twoich prac remontow...

Klej do drewna, plastiku, metalu, płytek? Jakiego rodzaju kleju poszukujesz? Sprawdź pełną ofertę CENTROBUD i wybierz odpowiedni klej do Twoich prac remontowych i budowlanych!

Klej - zobaczcie jakie rodzaje klejów posiada w swojej ofercie CENTROBUD!

Spośród bogatego asortymentu materiałów budowlanych czy też wykończeniowych, proponujemy Państwu, między innymi uniwersalny klej Selena, polimerowy o wszechstronnym zastosowaniu. Produkt tworzy elastyczną, bezbarwną i odporną na czynniki zewnętrzne spoinę. Klej szybkowiążący z dużą siłą klejenia. Przeznaczony między innymi do klejenia elementów ze styropianu oraz drewna i materiałów drewnopochodnych. Z powodzeniem stosowany także do klejenia korka i tkanin.

Klej do systemów ociepleń

Klej do systemów ociepleń, czyli klej do styropianu.

Klej do styropianu skutecznie zwiąże styropian i siatkę ze ścianą, podczas ociepleń budynków. Najczęściej stosowany jest klej poliuretanowy, który doskonale sprawdza się podczas każdej inwestycji. Dobry klej sprawdzi się do styropianu fasadowego, grafitowego oraz białego.

Najczęściej inwestorzy do mocowania styropianu używają fabrycznie przygotowanej zaprawy klejącej. Suchą mieszankę należy wsypać, w odpowiednich proporcjach do pojemnika z wodą. Dalej mieszadłem wolnoobrotowym rozrabiamy produkt do uzyskania jednorodnej masy. Wówczas, tak przygotowaną zaprawę pokrywa się płyty styropianowe. Natomiast pianki poliuretanowe, które najczęściej pakowane są do puszki, nanosi się je specjalnym pistoletem. Praca tym sposobem jest szybsza i sprawniejsza.

Wybierzcie najmocniejszy klej do płytek, by najlepiej wykończyć swoją łazienkę.

Klej do płytek najczęściej stosowany jest do przyklejania produktów ceramicznych na tarasach, balkonach, basenach, fontannach, w biurach czy w naszych mieszkaniach. Odpowiednio dobrany klej, to połowa sukcesu, w trakcie montażu płytek. Klej nie może być toksyczny w użyciu i eksploatacji. W CENTROBUDZIE zapewniamy szeroki wybór produktu oraz jego niską cenę. Nasi specjaliści doradzą jaki klej będzie najlepszy do konkretnej czynności.

Klej do drewna, plastiku, metalu - klej powinien być stosowany zgodnie z jego przeznaczeniem.

Klej do drewna jest przydatny do łączenia ze sobą elementów drewnianych bez potrzeby wiercenia w nich otworów dla zastosowania wkrętów lub kołków. Najczęściej stosowany przez majsterkowiczów oraz do napraw lub remontów w domu czy ogrodzie. Kleje do drewna różnią się składem chemicznym. Dlatego wyróżniamy ich kilkanaście rodzajów.

Pracownicy CENTROBUDU doradzą, które kleje bedą właściwe do zastosowania, w konkretnej czynności. To samo dotyczy klejów do plastiku oraz klejów do metalu. Klej do plastiku również posiada szerokie zastosowanie, także w przemyśle. Natomiast klej do metalu , w niektórych przypadkach z powodzeniem zastępuje spawanie czy nitowanie. Jest czynnością wygodniejszą i mniej czasochłonną. Do tego celu należy jednak prawidłowo dobrać odpowiedni klej. Oferta klejów do metalu jest bardzo zróżnicowana, dlatego warto temat dokładnie zgłębić lub zapytać eksperta.

Stosowany głównie w stolarstwie klej wikol sprawdzi się również przy pracach plastycznych.

Do klejenia drewna i materiałów drewnopodobnych oraz do klejenia z tworzywami sztucznymi, tkaninami czy papierem najlepszy będzie klej wikol. Stosowany jako klej stolarski, stanowi mieszaninę dyspersji żywicy polioctanu winylu z dodatkiem środków uszlachetniających. Klej jest bardzo mocny i elastyczny, daje bezbarwne spoiny z przeznaczeniem do klejenia na zimno.

Przezroczysty klej pva często stosowany jest przy pracach technicznych z dziećmi.

Klej pva - to z kolei uniwersalny klej na bazie wody i octanu winylu, do papieru, brystolu, kartonu i drewna. Idealny dla uczniów, hobbystów i majsterkowiczów. Charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia. Jest wytrzymały, a elastyczna spoina odporna na kruszenie. Nie niszczy papieru.

Klej do szyb - łatwa aplikacja, duża wytrzymałość i trwałość.

Dobry klej do szyb powinien charakteryzować się łatwą aplikacją, wytrzymałością i trwałością, szybkością wysychania czy odpornością na wysokie i niskie temperatury. Odpowiednio dobrany klej będzie niezbędny np. do klejenia szyb samochodowych.

Ten sam klej z powodzeniem można wykorzystać do klejenia innych elementów pojazdów np. listew bocznych przy drzwiach czy spoilerów. Natomiast o szyb piekarnika należy dobrać klej silikonowy do wysokich temperatur. Zastosowana spoina będzie nie wrażliwa, na wysokie temperatury. Zakres stosowania kleju do szyb jest szeroki i należy zwrócić uwagę na prawidłowy jego dobór.

Klej montażowy odpowiedni jego wybór gwarantuje sukces w pracach budowlanych i remontowych.

Klej montażowy najczęściej jest wykorzystywany w pracach budowlanych i wykończeniowych. Właściwy dobór kleju oraz poprawna aplikacja to podstawa skutecznego klejenia, a tym samym satysfakcja z wykonania poprawnie pracy.

Sprawdzone kleje montażowe, to: kleje na bazie kauczuku syntetycznego, kleje wodne, cyjanoakrylowe, dyspersyjne, neoprenowe, epoksydowe dwuskładnikowe, polimerowe, poliuretanowe, kleje specjalistyczne np. do styropianu. Podobne właściwości posiadają masy, pianki i silikony. Należy pamiętać, że kleje neoprenowe czy poliuretanowe są szczególnie toksyczne, łatwopalne i posiadają nieprzyjemny zapach.

Klej do aluminium - wysokotemperaturowy klej w postaci szpachli.

Aluminium oraz jego stopy są dość łatwym materiałem do klejenia. Tam, gdzie tradycyjne metody, takie jak spawanie, zgrzewanie mogą powodować uszkodzenia na powierzchni blachy, niezastąpiony okazuje się klej do aluminium. Klejenie poprawia estetykę wykonania danej konstrukcji np. klejenie niektórych elementu dachu. Producenci oferują specjalne kleje, które umożliwią skuteczny proces łączenia (klejenia) aluminium np. kleje metakrylowe czy kleje epoksydowe.

Klej do tapet wybierajcie zawsze odpowiedni do materiału, z którego wykonana jest tapeta.

Tapetowanie to powszechny sposób aranżacji wnętrz. Aby prawidłowo i estetycznie wykonać zadanie polegające na “położeniu” tapety, to oprócz technicznych umiejętności wykonawcy - niezbędny będzie dobry klej do tapet. Dostępne w sprzedaży tapety różnią się warstwą zewnętrzną. która może być wykonana z jednej lub dwóch warstw winylu, papieru czy tkaniny. Dlatego nie każdą tapetę przykleimy tym samym klejem. W tym zakresie bezpośredni wykonawca musi posiadać dużą wiedzę oraz doświadczenie zawodowe. W innym przypadku musimy sami zapoznać się szczegółowo jaki klej możemy zastosować do konkretnej tapety.

Zobacz też: Chemia budowlana

Więcej Mniej
Mamy 134 produktów
Dostępność
Producent