Kategorie

Cegły i pustaki Mamy 62 produktów

Materiały ścienne: 

W przypadku materiałów ściennych podane poniżej ceny są jedynie szacunkowe i obowiązujące przy zakupach hurtowych. Ze względu na specyfikę tych materiałów (koszty transportu, rabaty inwestycyjne) prosimy zawsze o kontakt z handlowcem w celu uzyskania indywidualnej wyceny. 

Rabaty inwestycyjne: 

Na znakomitą większość materiałów ściennych, jeżeli będą objęte umową inwestycyjną z firmą CENTROBUD można uzyskać dodatkowe rabaty. Jest to jedna z przyczyn dlaczego warto się skontaktować z handlowcem przed zakupem. 

 

Logistyka i koszty transportu: 

W przypadku materiałów ściennych jednym z kluczowych elementów kosztu są koszty transportu. Często te same towary które można kupić w dobrej cenie w jednym regionie (blisko fabryki) w innym regionie będzie dużo mniej atrakcyjny cenowo. Dlatego też przy uzgadnianiu projektu z projektantem domu należy to od razu wziąć pod uwagę. Nawet 50 kilometrów różnicy ma fundamentalne znaczenie. 

Dodatkowo ważny jest dobór odpowiednich ilości logistycznych – tak, aby jak najbardziej dopasować poszczególne dostawy do wielkości samochodu. Warto to skonsultować z opiekunem w firmie Centrobud żeby na tym często zaniedbywanym polu uzyskać oszczędności. 

W przypadku miast – na przykład Warszawy ważne jest też, jaki samochód może dojechać do budowy. Często wymagane są dodatkowe kosztowne zezwolenia na wjazd do miasta większych transportów – klient, który przy wyborze materiału nie bierze tego pod uwagę często może być nieprzyjemnie zaskoczony. 

Ważna jest możliwość domówienia brakującej ilości materiału (żeby budowa nie stanęła). To zależy od dostawcy (na ile jest to porządna firma) ale również jest czynnikiem który warto wziąć pod uwagę przy decyzji o budowie z egoztycznych na naszym rynku (nie dostępnych w stałej ofercie) materiałów. 

No i wreszcie jakość: nawet najlepszym producentom zdarzają się partie towaru słabszej jakości. Warto dopytać przed zamówieniemn towaru czy nie było ostatnio reklamacji związanych z wybranym typem silikatu czy też ceramiki. 

 

Koszty robocizny: 

Szybkość budowy (czyli ile minut jest potrzebne na wybudowanie 1m2 ściany) też jest bardzo istotna sprawa. Przy rosnących kosztach robocizny często najtańsze cegły okazują się nietrafioną inwestycją, bo to co zyskamy na cenie materiału tracimy na konieczności docinania elementów, kosztach robocizny i sprzątania po budowie. 

 

Palety: 

Elementem, który należy wziąć pod uwagę jest gospodarka paletami. Czy są jednorazowe, jakie są zasady zwrotu palet. Cena jednej palety to kilkadziesiąt do prawie 100 złotych. Jest to zauważalny element ceny. Warto domówić zasady rozliczania palet przy rozmowie z handlowcem i przy porównywaniu cen uwzględnić również sprawę palet.

W ofercie Centrobudu jest cała gama cegieł pustaków i silikatów. 

 

Porównanie typów materiałów ściennych: 

Silikaty (np. Sipro, Silka)  – mają stosunkowo słabą izolacyjność cieplną, wymagają dobrej izolacji w postaci styropianu. Ściany wykonane z silikatu są nazywane ‘zimnym murem’ – są nawet zimne w dotyku. Natomiast są bardzo twarde (można dzięki temu zastosować cieńsze mury i zyskać więcej metrów kwadratowych powierzchni użytkowej), trwałe i wytrzymałe. Są też najbardziej ekologicznym materiałem i najzdrowszym – składają się jedynie z wody wapna i piasku. Natomiast są dość niewdzięczne, jeżeli chodzi o montaż elementów wykończenia wnętrz (np. wieszanie szafek – realizowane zwykle na kołki mocowane chemicznie), i trudne w bruzdowaniu pod instalacje elektryczne (bardzo twarde). Podobnie jak gazobeton są bardzo płaskie, wobec czego wystarczy cienka warstwa tynku. Tak samo przy montażu używamy klejów nie potrzeba więc grubej warstwy zaprawy. 

Zobacz produkty: Silikaty 

Ceramika – jest tradycyjnym materiałem, sprawdzonym od wielu lat. Pod względem izolacyjności cieplnej pomiędzy gazobetonem a silikatami. To samo w zasadzie dotyczy wszystkich pozostałych parametrów (ekologia, izolacja akustyczna itp.). Uznawana za dość wdzięczną do montażu elementów np. szafek - na zwykłe kołki. Jest dużo różnych elementów systemowych ułatwiających i przyspieszających budowę (narożniki, elementy na nadproża itp.). Dobrze opanowana technologia budowy ułatwia znalezienie fachowców. Duża dostępność materiału na rynku też jest nie bez znaczenia. 

Zobacz produkty: Ceramika Budowlana

Gazobeton (najbardziej popularny jest Ytong, ale jest obecnie obecnych kilku innych producentów tego typu cegieł) jest najcieplejszym z materiałów ściennych (największy współczynnik izolacyjności cieplnej). Równa gładka ściana ułatwia kładzenie tynków. Bardzo dobra izolacja akustyczna – mająca duże znaczenie przy ścianach działowych ale i zewnętrznych w budynkach położonych niedaleko dróg i innych źródeł hałasu. Jego zaletą jest niska waga: dostępne są duże cegły co przyspiesza budowę bo wystarczy mniej cegieł na 1 metr kwadratowy ściany. Bardzo łatwo je ciąć, bruzdować pod instalacje elektryczne – budowa jest stosunkowo czysta. Sprawa ekologii jest dyskusyjna – producenci zachwalają ten materiał jako składający się jedynie z betonu i pęcherzyków powietrza jednak należy pamiętać o tym, że pęcherzyki te są uzyskiwane za pomocą reakcji chemicznych i po tych reakcjach czasem pozostają ślady związków glinu. 

Zobacz produkty: Beton komórkowy

Mówiąc o różnicach pomiędzy różnymi materiałami ściennymi warto pamiętać też o możliwości łączenia różnych rodzajów materiałów ściennych na jednej budowie: na przykład można zastosować silikaty do wewnątrz z gazobetonem na ściany zewnętrzne. 

Zobacz produkty: Bloczki betonowe

W każdym oddziale Centrobudu jest dział obsługi inwestycji – chętnie pomogą w doborze właściwej technologii do danej budowy. 

 

Obsługa Klienta - Skontaktuj się z nami
*

*

*

lub skontaktuj się z nami przez e-mail na sklep@centrobud.pl
Dostępność
Producent