Kategorie

Frezarki i strugi

Frezarki to narzędzia, bez których nie obejdzie się żaden zakład stolarski. Często wykorzystywane są również w domach. Sprawdź ofertę frezarek Centrobud i wy...

Frezarki to narzędzia, bez których nie obejdzie się żaden zakład stolarski. Często wykorzystywane są również w domach. Sprawdź ofertę frezarek Centrobud i wybierz narzędzie odpowiednie do Twoich potrzeb!

Frezarka, strug elektryczny - sprawdzi się dla tych, którzy sami chcą odnowić meble!

Frezarka, strug elektryczny pozwoli Wam odpowiednio przygotować meble np. pod ich odnowienie. Jeśli macie w domu meble, które wymagają obróbki, warto zastanowić się nad samodzielnym ich odnowieniem. W takich sytuacjach przydatne Wam będą właśnie frezarki.

Najczęściej stosowana frezarka - frezarka do drewna.

Frezarka do drewna uznawana jest za najczęściej wykorzystywaną. Możecie ją użyć nie tylko przy odnawianiu mebli, ale również do obróbki świeżo ściętego drewna. Dzięki niej, w szybki sposób, przygotujecie powierzchnię do dalszej obróbki.

frezarka, strug elektryczny

Frezarka górnowrzecionowa, cnc - bardzo mocne frezarki.

Frezarka górnowrzecionowa, cnc z reguły jest jedną z mocniejszych frezarek. Z racji tego, że frezarki te mają tak dużą moc, posiadają one elektroniczny regulator prędkości. Ważne również, by takie mocne frezarki miały wyłącznik bezpieczeństwa. Frezarka cnc do drewna, do metalu to sprzęt do najbardziej profesjonalnej i precyzyjnej obróbki. Używa się ich przy projektach, które wymagają maksymalnej dokładności pozycjonowania. Jeśli jednak jest to mniejsza frezarka, możecie dokupić stół do frezarki górnowrzecionowej. Z reguły pozwalają one na montaż frezarki od spodu. Dzięki temu możecie w łatwy sposób przymocować frezarkę i wycinać dokładne rowki czy obrzeża.

Frezarka ręczna z dopasowanymi frezami.

Frezarka ręczna to mniejszy i lżejszy odpowiednik frezarki cnc. Mogą one ważyć nawet zaledwie 5 kg. Często w zestawie dołączone są różnorodne frezy, dzięki którym można frezować w drewnie zdobienia, zarówno wklęsłe jak i wypukłe.

Strugarka - od maszyn domowych do maszyn wielkogabarytowych.

Strugarka grubościówka to urządzenie wykorzystywane zarówno w przemyśle jak i w domu. W zależności od modelu, można nim obrabiać belki o wymiarach ok 2,5 metra. Szersze pozwalają na struganie nawet do 3 metrów. Natomiast strugarka czterostronna to wielkogabarytowa maszyna, której cena może wynosić nawet setki tysięcy złotych. Wykorzystywana jest już tylko w przemyśle. Praca na nich jest przyjemniejsza, ponieważ posiadają dodatkowe dociski sprężynowe. Obroty ich wrzecion wynoszą ok 6000 obr./min.

Strug ręczny, do drewna - małe urządzenie do niewielkich prac.

Strug ręczny, do drewna to niewielkie urządzenie, które możecie wykorzystywać przy drobnych, precyzyjnych pracach. Kąt strugania w tym narzędziu wynosi 45 stopni, a regulowane jest ono za pomocą wkrętów.

strugarka ręczna

Wiertarko frezarka - wszechstronne zastosowanie.

Wiertarko frezarka, dzięki temu, że ma szeroki zakres obrotów, znajduje szerokie i wszechstronne zastosowanie. Można nią obrabiać niewielkie elementy jak i takie, które zaliczane są do wielkogabarytowych. Łatwo jest dopasować wiertarko frezarkę do własnych potrzeb, dzięki temu, że posiadają one rozmaite parametry techniczne.

Frezarka dolnowrzecionowa, Makita, Bosch, stołowa - najpopularniejsze marki.

Frezarka dolnowrzecionowa, Makita, Bosch, stołowa to najbardziej popularne marki frezarek. Szczególnie frezarka dolnowrzecionowa cieszy się dużą popularnością wśród stolarzy, dzięki temu, że cechują ją bardzo dobre parametry obróbki. Są one łatwe w obsłudze i cechują się niezawodnością.

Frezarka do metalu, betonu, drewna - wybierzcie odpowiednie do Waszych prac.

Frezarka do metalu, betonu, drewna - wybór zależy od tego, jakie prace chcecie wykonywać. Najsilniejsze ostrza mają frezarki do betonu. Są one przeznaczone głównie do zdzierania starych powłok, zapraw czy równania posadzek. Do obróbki niewielkich elementów przyda się frezarka do drewna ręczna. Pozwala ona na przygotowanie nawet bardzo małych elementów, dzięki czemu ich wykończenie będzie takie jakie sobie wymarzycie. Frezarka ręczna do drewna do również niski koszt. Jeśli stolarstwo to Wasze hobby, nie możecie mieć swojego warsztatu bez tego narzędzia. Frezarka do pni to już większe urządzenie, które wykorzystywane jest w leśnictwie. Dzięki niej łatwo można przygotować drewno do dalszej drogi.

Zobacz też: Elektronarzędzia

Więcej Mniej
Mamy 6 produktów
Dostępność
Producent