Responsive layout
AGRECOL MINERAL ŻEL DO STORCZYKÓW 0,5 L Powiększ

AGRECOL MINERAL ŻEL DO STORCZYKÓW 0,5 L

PREAGRNMIN-560 AGRECOLPRE

5902341005605

AGRECOL

Produkt dostępny

Cena brutto: 11.9 11,90zł

+ wishlist

Nawóz do storczyków w formie żelu nadaje się do zasilania storczyków (Phalaenopsis, Dendrobium, Cymbidium) zaspokajając ich specyficzne potrzeby pokarmowe i zapewniając właściwe odżywienie i regularne kwitnienie.

 

Zawiera: Nawóz WE azot (N) – 6%, fosfor (P2O5) – 6%, potas (K2O) – 6%; Mikroskładniki pokarmowe:

bor (B) 0,02%, miedź (Cu)* 0,002%, żelazo (Fe)* 0,02%, mangan (Mn)* 0,015%, molibden (Mo) 0,002%, cynk (Zn)* 0,015% (* schelatowane przez EDTA)

 

Nawóz do storczyków z serii Mineral żel to płynny nawóz mineralny w postaci żelu, do rozpuszczania w wodzie. Przeznaczony do zasilania wszystkich gatunków i odmian uprawianych storczyków. W szczególności do najpopularniejszych odmian: falenopsis (Phalenopsis), dendrobium (Dendrobium) oraz cymbidium. Żelowa formuła nawozu bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie. Roztwór nawozowy można z powodzeniem stosować do nawożenia roślin uprawianych metodami tradycyjnymi, a także w uprawach hydroponicznych.

 

Nawóz do storczyków w pełni spełnia zapotrzebowanie pokarmowe storczyków na makro- oraz mikroskładniki. Zawartość w nawozie dużych ilości azotu oraz mikroskładników (żelaza, manganu i molibdenu), sprawia że liście storczyków są pięknie zielone. Wszystkie te składniki biorą aktywny udział w produkcji chlorofilu – zielonego barwnika, który znajduje się w liściach, a także w wyjątkowych korzeniach storczyków z rodzaju falenopsis. Potas oraz fosfor w zbilansowanych dawkach pobudzają roślinę do zawiązywania pędów kwiatowych, a także do wytwarzania zdrowego jędrnego systemu korzeniowego. Prawidłowo odżywione kwiaty długo utrzymują się na roślinie. Ważną rolę spełnia również bor, cynk oraz miedź, bez których wartość dekoracyjna roślin ozdobnych spada. Dlatego nawóz do storczyków z serii Mineral żel uzupełnia wszystkie wymagane składniki pokarmowe. Systematyczne nawożenie storczyków jest szczególnie ważne, ponieważ specjalistyczne podłoże do uprawy storczyków z trudem utrzymuje składniki pokarmowe, które są dostarczane podczas podlewania.

 

Sposób stosowania: Opakowanie zawiera przezroczystą nakrętkę do precyzyjnego i wygodnego odmierzania dawki nawozu. Nakrętka wskazuje trzy poziomy dawkowania, zależnego od ilości wody, jaką używamy do podlewania: I poziom – dawka 7 ml nawozu do rozpuszczenia w 3 litrach wody; II poziom – dawka 14 ml nawozu do rozpuszczenia w 6 litrach wody; III poziom – dawka 21 ml nawozu do rozpuszczenia w 9 litrach wody

 

Nawóz stosujemy podczas podlewania, poprzez: tradycyjne podlewanie konewką roztworem nawozu z wodą, storczyka w specjalnej doniczce z podniesionym dnem; zanurzanie roślin w misce z roztworem nawozu z wodą na czas podlewania.

 

Nawóz należy stosować w okresie intensywnego oraz kwitnienia, a także w okresie poprzedzającym kwitnienie, rośliny nawozić raz w tygodniu. W pozostałym okresie wegetacyjnym rośliny nawozić 1 raz w miesiącu. Nie należy przekraczać zalecanych dawek, gdyż mogłoby to spowodować uszkodzenie lub zniszczenie roślin.

Opakowanie: 500 ml

Napisz opinię

AGRECOL MINERAL ŻEL DO STORCZYKÓW 0,5 L

AGRECOL MINERAL ŻEL DO STORCZYKÓW 0,5 L

Napisz opinię