Responsive layout
AGRECOL MINERAL ŻEL DO ROŚLIN ZIELONYCH 0,5 L Powiększ

AGRECOL MINERAL ŻEL DO ROŚLIN ZIELONYCH 0,5 L

PREAGRNMIN-554 AGRECOLPRE

5902341005544

AGRECOL

Produkt dostępny

Cena brutto: 11.2 11,20zł

+ wishlist

Nawóz do roślin zielonych nadaje się do zasilania wszelkich gatunków roślin zielonych, ozdobnych z liści oraz do nawożenia roślin poza okresem kwitnienia. Nawóz do roślin zielonych intensyfikuje zielone wybarwienie liści, nadaje się także do upraw hydroponicznych.

 

Zawiera: Nawóz WE azot (N) – 9%, fosfor (P2O5) – 3%, potas (K2O) – 6%; Mikroskładniki pokarmowe:

bor (B) 0,02%, miedź (Cu)* 0,002%, żelazo (Fe)* 0,02%, mangan (Mn)* 0,015%, molibden (Mo) 0,002%, cynk (Zn)* 0,015% (* schelatowane przez EDTA).

 

Nawóz do roślin zielonych z serii Mineral Żel to płynny nawóz mineralny w postaci żelu, do rozpuszczania w wodzie. Przeznaczony do zasilania wszelkich gatunków roślin zielonych, ozdobnych z liści. Zalecany również do stosowania w uprawach roślin kwitnących, znajdujących się poza okresem kwitnienia. Nawóz, ze względu na bardzo łatwą rozpuszczalność w wodzie, można stosować także w uprawach hydroponicznych. Podwyższona zawartość azotu w nawozie przyczynia się do prawidłowego wytwarzaniem zielonego barwnika w liściach – chlorofilu. Dzięki czemu liście są intensywnie zielone oraz wyglądają zdrowo.

 

Sposób stosowania: Opakowanie zawiera przezroczystą nakrętkę do precyzyjnego i wygodnego odmierzania dawki nawozu. Nakrętka wskazuje trzy poziomy dawkowania, zależnego od ilości wody, jaką używamy do podlewania: I poziom – dawka 7 ml nawozu do rozpuszczenia w 2 litrach wody; II poziom – dawka 14 ml nawozu do rozpuszczenia w 4 litrach wody; III poziom – dawka 21 ml nawozu do rozpuszczenia w 6 litrach wody.

 

*w uprawach hydroponicznych należy stosować połowę dawki nawozu (np. dawka 7 ml nawozu wystarczy do rozpuszczenia w 4 litrach wody)

 

Od marca do października nawóz stosować 1 raz w tygodniu. Natomiast w okresie spoczynku zimowego (od listopada do końca lutego) zasilać 1 raz w miesiącu. Młode rośliny nawozić, stosując połowę dawki.

 

Nie należy przekraczać zalecanych dawek, gdyż mogłoby to spowodować uszkodzenie lub zniszczenie roślin.

Opakowanie: 0,5 l

Napisz opinię

AGRECOL MINERAL ŻEL DO ROŚLIN ZIELONYCH 0,5 L

AGRECOL MINERAL ŻEL DO ROŚLIN ZIELONYCH 0,5 L

Napisz opinię