Responsive layout
AGRECOL NAWÓZ DO TUI I CYPRYSÓW 1,2 KG Powiększ

AGRECOL NAWÓZ DO TUI I CYPRYSÓW 1,2 KG

PREAGRN12T296 AGRECOLPREA

5902341002963

Produkt dostępny

Cena brutto: 15.9 15,90zł

+ wishlist

Nawóz do tui oraz cyprysów i innych roślin iglastych jest przeznaczony do nawożenia tui i cyprysików, ale także do innych roślin iglastych. Nawóz zapewnia intensywne wybarwienie łusek żywotników i cyprysików oraz wspomaga regenerację po intensywnym przycinaniu. Dawkowanie: 40-60 g nawozu na każdy 1 m wysokości rośliny.

 

Zawartość: Nawóz WE azot (N) – 14%, fosfor (P2O5) – 14%, potas (K2O) – 20%

 

Nawóz do tui, cyprysów i innych roślin iglastych to granulowany nawóz mineralny. Składniki w nim zawarte są bardzo dobrze pobierane i przyswajane przez roślinę. Skład nawozu jest odpowiednio dobrany do potrzeb roślin. Zapewnia prawidłowy wzrost i kondycję roślin oraz odpowiednią zdrowotność. Zawartość azotu, potasu, fosforu pokrywa zapotrzebowanie rośliny na składniki pokarmowe.

 

Tuje (żywotniki) oraz cyprysiki to rośliny o bardzo płytkim systemie korzeniowym. Tak zbudowana bryła korzeniowa ma ograniczony dostęp do wody, a także składników pokarmowych. W związku ze specyficzną budową wymagają systematycznego podlewania oraz nawożenia. Wiosną gdy ruszy wegetacja nawóz do tui zapewni roślinom optymalne odżywienie dzięki optymalnej zawartości azotu. Makroskładnik ten zapewnia intensywny przyrost zielonej masy. Odpowiednio odżywione tuje rosną szybko, dzięki czemu uzyskamy bujny i zwarty żywopłot. Najważniejszą rolę w odżywieniu tui odgrywa potas. Nawóz do tui posiada zwiększoną dawkę tego składnika. Potas odpowiada za gospodarkę wodną w roślinie. Dzięki niemu rośliny lepiej znoszą okresowe niedobory wody. Młode przyrosty przy udziale potasu i fosforu szybciej drewnieją. Dodatkowo nawóz gwarantuje intensywne wybarwienie igieł, łusek i pędów, dbając o atrakcyjny wygląd drzew i krzewów.

 

Sposób stosowania: Stosować od marca do sierpnia, co 60 dni. Od września należy zastosować nawóz jesienny. Odmierz odpowiednią ilość nawozu, uzależnioną od uprawianej rośliny: rośliny uprawiane w pojemnikach – zastosuj 40 g nawozu na każde 20 litrów objętości donicy; rośliny uprawiane w gruncie – zastosuj 40-60 g nawozu na każdy 1 metr wysokości/szerokości rośliny; żywopłoty – zastosuj 60-80 g nawozu na każdy 1 m2 żywopłotu; w trakcie sadzenia – zastosuj 40 g nawozu na 20 litrów podłoża.

 

Rozsyp nawóz równomiernie wokół rośliny i w miarę możliwości wymieszaj z wierzchnią warstwą gleby. Po zastosowaniu nawozu, roślinę obficie podlej wodą.

 

Jedna garść to około 30 – 40 g nawozu.

Opakowanie: 1,2 kg

Napisz opinię

AGRECOL NAWÓZ DO TUI I CYPRYSÓW 1,2 KG

AGRECOL NAWÓZ DO TUI I CYPRYSÓW 1,2 KG

Napisz opinię