Responsive layout
AGRECOL HORTIFOSKA NAWÓZ TRAWNIKÓW Z MCHEM 1 KG Powiększ

AGRECOL HORTIFOSKA NAWÓZ TRAWNIKÓW Z MCHEM 1 KG

PREAGRNH1T601 AGRECOLPREA

5902341006015

AGRECOL

Brak produktu w magazynie sklepu internetowego

Cena brutto: 10.9 10,90zł


Hortifoska nawóz do trawników z mchem to nawóz interwencyjny, bogaty w żelazo, które ogranicza występowanie mchu na trawnikach. Nawóz dodatkowo odżywia trawę i nadaje jej soczyście zieloną barwę. Dawkowanie: 20-30 g/m2.

 

Skład: Nawóz WE azot (N) – 15%, potas (K2O) – 8%; Mikroskładniki pokarmowe: bor (B) 0,04%, miedź (Cu) 0,1%, żelazo (Fe) 3,0%, mangan (Mn) 0,17%, molibden (Mo) 0,01%, cynk (Zn) 0,035%

 

Hortifoska nawóz do trawników z mchem to granulowany nawóz mineralny. Przeznaczony do nawożenia trawników z problemem mchu. Podwyższona zawartość żelaza ogranicza możliwość wystąpienia chlorozy, która jest skutkiem niedoboru tego pierwiastka. Żelazo inicjuje procesy budowy chlorofilu – zielonego barwnika. Związki żelaza hamują rozwój mchu, a także zapobiegają jego ponownemu występowaniu. Kompleksowo dobrane składniki nawozu intensywnie odżywiają trawnik. Trawa w dobrej kondycji bardzo dobrze się rozkrzewia, zadarniając puste przestrzenie po zamarłym i usuniętym mchu. Zdrowy trawnik jest konkurencyjny dla mchu oraz chwastów.

Sposób stosowania:  Stosować co 3-4 tygodnie w okresie od marca do końca sierpnia w dawce 20-30 g nawozu na 1 m². Nawóz rozsypać równomiernie na powierzchni trawnika. Nie należy stosować na mokrą trawę. Po zastosowaniu nawozu trawnik obficie podlać wodą. Przy zakładaniu trawnika stosować 50 g nawozu na 1 m², rozsypując równomiernie na spulchnione podłoże. Następnie wymieszać nawóz z wierzchnią warstwą gleby. Po zastosowaniu nawozu należy wysiać nasiona.

Opakowanie: 1 kg

Napisz opinię

AGRECOL HORTIFOSKA NAWÓZ TRAWNIKÓW Z MCHEM 1 KG

AGRECOL HORTIFOSKA NAWÓZ TRAWNIKÓW Z MCHEM 1 KG

Napisz opinię