Responsive layout
AGRECOL HORTIFOSKA NAWÓZ DO IGLAKÓW 1KG Powiększ

AGRECOL HORTIFOSKA NAWÓZ DO IGLAKÓW 1KG

PREAGRNH1I602 AGRECOLPREA

5902341006022

Produkt dostępny

Cena brutto: 11.9 11,90zł

+ wishlist

Hortifoska nawóz do iglaków oraz innych drzew i krzewów ozdobnych to nawóz, stworzony do zasilania roślin iglastych, który sprawdza się w odżywaniu innych drzew i krzewów ozdobnych. Dawkowanie: 30-40 g/metr wysokości rośliny.

 

Skład: Nawóz WE azot (N) – 10%, fosfor (P2O5) – 6%, potas (K2O) – 23%, magnez (MgO) – 2%; Mikroskładniki pokarmowe: bor (B) 0,04%, miedź (Cu) 0,1%, żelazo (Fe) 0,2%, mangan (Mn) 0,17%, molibden (Mo) 0,01%, cynk (Zn) 0,035%

 

Hortifoska nawóz do iglaków oraz innych drzew i krzewów ozdobnych to granulowany nawóz mineralny. Przeznaczony do zasilania wszystkich gatunków iglaków, takich jak np.: świerki, sosny, jodły, tuje, cyprysy, cisy, modrzewie, jałowce. Hortifoska nawóz do iglaków z powodzeniem można wykorzystać również do nawożenia wszelkich innych drzew i krzewów ozdobnych, takich jak np.: klony, buki, dęby, berberysy, magnolie, tawuły i wiele innych. Rodzaj oraz ilość zawartych w nawozie składników, odpowiada potrzebom pokarmowym w/w roślin, dzięki czemu nawóz ten wpływa na ich optymalny wzrost, prawidłowe wybarwienie oraz wysoką odporność na wymarzanie.

Sposób stosowania

 

Stosować co dwa miesiące w okresie od marca do połowy sierpnia. Dawkę uzależniać od wielkości roślin, przeznaczając 30 do 50 g nawozu na każdy 1 metr wysokości rośliny, np.:

– ROŚLINY MŁODE do 0,5 m wysokości – 15-25 g na 1 roślinę,

– ROŚLINY STARSZE do 1 m wysokości – 30-50 g na 1 roślinę.

W przypadku roślin płożących, dawkę ustalać odpowiednio do rozpiętości krzewu (tj. wysokość = średnica). Rozsypany nawóz w miarę możliwości wymieszać z wierzchnią warstwą gleby i obficie podlać. Regularne podlewanie zwiększa efektywność wykorzystania składników nawozowych przez rośliny.

Opakowanie: 1 kg

Napisz opinię

AGRECOL HORTIFOSKA NAWÓZ DO IGLAKÓW 1KG

AGRECOL HORTIFOSKA NAWÓZ DO IGLAKÓW 1KG

Napisz opinię