Responsive layout

PRZYBYSZ WENTYLATOR 100 Z ŻALUZJĄ

PRZYBYSZ01-025

5901583200250

PRZYBYSZ

PRZYBYSZ WENTYLATOR z żaluzją 100mm model pRESTIGE BIAŁY

Szczegóły

Brak produktu w magazynie sklepu internetowego

Cena brutto: 70.01 70,01zł


Wentylatory wyposażone są w żaluzję grawitacyjną, która blokuje ciąg wsteczny, ale nie ogranicza naturalnego ciągu powietrza nie pochłaniając przy tym dodatkowej energii elektrycznej. Producenci innych wentylatorów najczęściej kuszą wentylatorami z żaluzją automatyczną, która w stanie spoczynku blokuje naturalną wymianę powietrza. Ponad to, zastosowanie żaluzji automatycznej wiąże się ze znacznie większym zużyciem energii. Dzieje się tak z powodu termo elementu, który musi się rozgrzać do pewnej temperatury przed otworzeniem żaluzji i uruchomieniem pracy wentylatora oraz schłodzić do danej temperatury aby zamknąć żaluzje. Takie zastosowanie powoduje nie tylko większe zużycie energii, może być również przyczyną pojawiania się nadmiernej wilgotności w wentylowanym pomieszczeniu, ponieważ wentylator uruchamia się tylko przy wysokim stężeniu wilgoci. Zastosowane w serii pRestige żaluzje grawitacyjne są nie tylko ekonomiczne i ekologiczne. Dzięki zastosowaniu drobnych kuleczek amortyzujących uderzenia żaluzji podczas ich otwierania i zamykania, ich praca jest prawie niesłyszalna.

Wyposażone są w turbiny o zmiennej geometrii łopat, które pozwalają na uzyskanie dużego wydatku powietrza przy niskim poziomie hałasu. Turbina w wentylatorach, jest dostosowana do danego rozmiaru wentylatora. Nie jest ona wykonana w skali, co jest jednak stosowane w wentylatorach innych marek. Bierzemy pod uwagę wszystkie parametry i zmienne które wynikają z wielkości otworu wentylacyjnego i sprawiają, że do każdego rozmiaru konieczna jest osobno dostosowana turbina.

Turbina jest zamontowana z przodu wentylatora na tyle solidnie, że jej wyciągnięcie jest prawie niemożliwe. Ponadto turbina jest bardzo dobrze wyważona, co zwiększa żywotność silnika. Inni producenci bardzo często umieszczają turbinę w tylnej części wentylatora. Przy takim rozwiązaniu, jeśli turbina się obluzuje, wpada bezpośrednio do kanału wentylacyjnego. Niejednokrotnie użytkownik nie zauważą, że brakuje turbiny. Wydatek powietrza jest zerowy jednak wentylator działa niewiarygodnie cicho.

Wydajność (m3/h): 97

Wymiary (mm):

A - 160,5

B - 117

C - 100

D - 85

Napisz opinię

PRZYBYSZ WENTYLATOR 100 Z ŻALUZJĄ

PRZYBYSZ WENTYLATOR 100 Z ŻALUZJĄ

PRZYBYSZ WENTYLATOR z żaluzją 100mm model pRESTIGE BIAŁY

Napisz opinię

30 Inne produkty