FARBA DO DREWNA I METALU KOŚĆ SŁONIOWA POŁYSK 0.9L EMALIA ALKIDOWA JEDYNKA

1461

5902829151725

JEDYNKA

Emalia do drewna i metalu.

Szczegóły

Brak produktu w magazynie sklepu internetowego

Cena brutto: 30,85zł


Sposób dostawyCzas dostawyCena
Odbiór osobistySpradź dostępność na oddziale przed złożeniem zamówienia0.00 zł
Paczkomaty InPost Dostawa do 3 dni roboczych14.50 zł
Przesyłka kurierska przedpłataDostawa do 2 dni roboczych16.20 zł
Przesyłka kurierska płatne przy odbiorzeDostawa do 3 dni roboczych18.50 zł

Niskoaromatyczna, olejna emalia alkidowa ogólnego stosowania. Tworzy gładkie, połyskowe powłoki o wysokich walorach dekoracyjnych.  Dzięki nowoczesnej recepturze, pomalowana powierzchnia jest odporna na wgniecenia i uderzenia oraz zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych. Charakteryzuje się ponadto bardzo dobrą przyczepnością do podłoża. Nie zawiera szkodliwych dla zdrowia związków chromu i ołowiu.

PRZEZNACZENIE
Emalia przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania: powierzchni drewnianych (drewnopochodnych), tynków zewnętrznych (podmurówki,  elementy  fasad), zabezpieczonych  antykorozyjnie  elementów  stalowych  i  żeliwnych,  wewnątrz  i na  zewnątrz  budynków mieszkalnych, w obiektach użyteczności publicznej: ośrodkach szkolno-wychowawczych, budynkach służby zdrowia, zakładach usługowych i produkcyjnych, w tym obiektach branży spożywczej (bez bezpośredniego kontaktu z żywnością). Nadaje się także do renowacji starych wymalowań alkidowych, poliuretanowych, poliwinylowo-akrylowych, nitrocelulozowych i styrenowanych.

Cechy:
STOPIEŃ POŁYSKU: Połysk.

Zalety

  •  bardzo szybkie schnięcie
  •  znakomita ochrona przed korozją
  •  bardzo dobra przyczepność do podłoża
  •  odporność na warunki atmosferyczne
  •  super wydajność: 9-11 m2/l przy jednokrotnym malowaniu


PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być suche, oczyszczone z brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń oraz odtłuszczone.

Emalię należy nanosić na powierzchnie zagruntowane:

  • metalowe  –  antykorozyjną  farbą  podkładową  JEDYNKA  ANTYKOROZYJNA  (do  wnętrz  oraz  na  zewnątrz)  lub  NEOKOR (wyłącznie na zewnątrz);
  • drewniane  i  drewnopochodne  –  produktem  JEDYNKA    POKOST  LNIANY,  rozcieńczonym  w  stosunku  1:1 ROZCIEŃCZALNIKIEM NISKOAROMATYCZNYM DO WYROBÓW FTALOWYCH I ALKIDOWYCH marki JEDYNKA
  • tynki zewnętrzne (podmurówki, elementy fasad) – produktem JEDYNKA   POKOST LNIANY.


W przypadku renowacji starych wymalowań przed nałożeniem emalii należy usunąć wszystkie łuszczące się fragmenty starej powłoki, a  dobrze przyczepne do podłoża przeszlifować, oczyścić i odtłuścić, np. za pomocą benzyny ekstrakcyjnej. Zaleca się wykonać malowanie  próbne. Uzyskanie pozytywnego wyniku decyduje o ostatecznym zastosowaniu produktu.

MALOWANIE
Można aplikować: pędzlem, wałkiem lub natryskiem pneumatycznym (aplikacja natryskiem może być używana wyłącznie na instalacjach, w których stosuje się przepisy w sprawie standardów emisyjnych).  Produkt przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Nanosić 1-2 cienkie warstwy emalii w odstępach min. 24 godzinnych. Czas schnięcia powłoki w optymalnych warunkach atmosferycznych (temp. +20±2°C i wilgotność względna powietrza 55±5%) wynosi 24 h. Podany odstęp ulega odpowiedniemu wydłużeniu w niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności względnej powietrza. Emalii nie należy stosować przy temperaturze podłoża i powietrza poniżej +5°C i wilgotności względnej powietrza powyżej 80%.
Producent nie odpowiada za jakość wymalowań w przypadku nieprzestrzegania podanych zaleceń.

CZYSZCZENIE NARZĘDZI
Przed przystąpieniem do mycia narzędzi należy je dobrze wytrzeć, w celu usunięcia możliwie największej ilości produktu.
Czyścić ROZCIEŃCZALNIKIEM NISKOAROMATYCZNYM DO WYROBÓW FTALOWYCH I ALKIDOWYCH marki JEDYNKA.

Kolor: kość słoniowa
Opakowanie: 0.9l

Napisz opinię

FARBA DO DREWNA I METALU KOŚĆ SŁONIOWA POŁYSK 0.9L EMALIA ALKIDOWA JEDYNKA

FARBA DO DREWNA I METALU KOŚĆ SŁONIOWA POŁYSK 0.9L EMALIA ALKIDOWA JEDYNKA

Emalia do drewna i metalu.

Napisz opinię