Responsive layout
AGRECOL HYDROŻEL ZEBA 10 G Powiększ

AGRECOL HYDROŻEL ZEBA 10 G saszetka

PREAGRNHYZ406 AGRECOLPREA

5902341004059

AGRECOL

Produkt dostępny

Cena brutto: 3,20zł

+ wishlist

Dostępność towaru w oddziałach:

Hydrogel – preparat magazynujący wodę to produkt w postaci mikrokryształków polecany do mieszania z podłożem, szczególnie w nasadzeniach roślin doniczkowych i balkonowych. Preparat Hydrogel absorbuje i magazynuje wodę oraz zawarte w niej składniki pokarmowe, co gwarantuje dostępność wody dla roślin w okresach suszy. Hydrogel pobiera i oddaje wodę wielokrotnie przez co pozytywnie wpływa na ukorzenianie i kiełkowanie roślin oraz na ich wygląd.

 

Hydrogel to produkt w postaci mikrokryształków przeznaczony do magazynowania wody w glebie. Mikrokryształki wchłaniają wodę i składniki pokarmowe, tworząc miękki hydrożel. W okresie suszy rośliny pobierają wodę zawartą w hydrogel’u. Preparat przyczynia się do lepszego wykorzystania składników pokarmowych. Stosowanie Hydrogel’u przyspiesza kiełkowanie nasion i wzrost młodych roślin. Wpływa pozytywnie na ukorzenianie się sadzonek i tworzenie rozbudowanego systemu korzeniowego. Korzystnie oddziałuje na wzrost części nadziemnej oraz poprawia kondycję roślin. Proces pobierania i oddawania wody przez mikrokryształki może następować wielokrotnie w ciągu całego okresu wegetacji, co ogranicza straty wody z podłoża.

 

Hydrogel jest szczególnie polecany w uprawach pojemnikowych i doniczkowych roślin domowych oraz balonowych. Hydrogel to wprost idealny produkt dla zapominalskich oraz ludzi zapracowanych. Hydrogel umożliwia również pozostawienie roślin na dłuższy czas w razie wyjazdu na urlop, bez obaw że kwiaty pozostawione bez opieki zwiędną. Hydrogel’u nie zaleca się stosować w uprawie sukulentów i storczyków, które nie wymagają zbyt dużej ilości wody w podłożu. Białe kryształki po uwodnieniu wielokrotnie zwiększają swoją objętość i stają się przeźroczyste. Produkt jest wydajny oraz bezpieczny dla środowiska. W podłożu działa 5 lat, a następnie ulega biodegradacji.

Sposób stosowania

 

Zalecaną dawkę produktu należy wymieszać z odpowiednią ilością podłoża, a następnie wypełnić taką mieszanką doniczki lub pojemniki. Po posadzeniu rośliny obficie podlać wodą.

 

Rośliny doniczkowe: 10 g (1 saszetka) hydrożelu wystarcza na 16 litrów podłoża

• w przypadku roślin wymagających mniej wody stosować w dawce 10 g na 34 litry podłoża

• w przypadku roślin wymagających więcej wody stosować w dawce 10 g na 11 litrów podłoża

 

Rośliny balkonowe: 10 g (1 saszetka) hydrożelu wystarcza na 12 litrów podłoża.

1 saszetka 10 gram. 

Napisz opinię

AGRECOL HYDROŻEL ZEBA 10 G saszetka

AGRECOL HYDROŻEL ZEBA 10 G saszetka

Napisz opinię

10 Inne produkty