Kategorie

Farby zmywalne

Zmywalne farby do ścian to coraz częściej używane rozwiązania, które dobrze sprawdzają się w wielu wnętrzach. Przede wszystkim zasłynęły one z wydłużonej żyw...

Zmywalne farby do ścian to coraz częściej używane rozwiązania, które dobrze sprawdzają się w wielu wnętrzach. Przede wszystkim zasłynęły one z wydłużonej żywotności, która zapewnia wiele lat pięknego wyglądu pomalowanych nią ścian, sufitów czy innych powierzchni. W sklepie CENTROBUD znajdziesz różnego rodzaju farby do malowania ścian zmywalne od znanych i cenionych producentów, głównie marki Beckers. Zapraszamy do skorzystania z naszej całej oferty!

Dlaczego warto kupić farby do ścian zmywalne?

Zmywalne farby do ścian cieszą się coraz większą popularnością wśród dekoratorów wnętrz oraz zwykłych ludzi pragnących przeprowadzić remont swojego mieszkania bądź domu. To wszystko dzięki specjalnym właściwością, które oferują te farby. Zawarta w nich technologia sprawia, że odporna jest ona na wszelkiego rodzaju zabrudzenia powstałe podczas lat użytkowania pomieszczeń w mieszkaniu lud domu.

Powodów powstawania takich zabrudzeń jest wiele i ciężko je do końca przewidzieć. Jednak można zapewnić sobie piękny i nieskazitelny wygląd ścian i zapomnieć o uporczywych plamach. Wystarczy wybrać zmywalne farby, zapewniające bezproblemowe usuwanie powstałych zanieczyszczeń bez niszczenia powłoki malarskiej. Tego typu farby zmywalne do ścian poleca się każdemu i do każdego pomieszczenia, zarówno do kuchni, przedpokojów, korytarzy, jak i pokojów dziecięcych.

Jak wybrać farbę do ścian zmywalną?

Farby do malowania ścian zmywalne dostępne w sklepie CENTROBUD różnią się od siebie wieloma odcieniami oraz odpornością na szorowanie. Ten parametr jest niezwykle istotny, ponieważ w dużej mierze określa on wytrzymałość i zachowanie powłoki pod wpływem czyszczenia i zmywania zabrudzeń. Przyjęło się, że właściwości farby określa się za pomocą normy PN-C-81914:2002, która wyróżnia trzy klasy ścieralności.

Polecamy każdemu wybieranie produktów z 1 klasą ścieralności – umożliwiają one bezproblemowe czyszczenie powierzchni na sucho, a także podczas szorowania na mokro. Najczęściej takie zmywalne farby do ścian uzupełnione są ceramicznymi komponentami, żywicą oraz pigmentami, przez co ich kolory nie blakną, a powłoki charakteryzują się gładką i śliską powierzchnią.

Jak czyścić ściany pomalowane farbą zmywalną?

Farby do ścian zmywalne mogą wyglądać pięknie przez wiele długich lat, jednak należy wiedzieć, jak je czyścić, aby ich nie uszkodzić. Należy dbać o nie regularnie, przede wszystkim przecierając powierzchnię ściereczką z mikrofibry nasączoną jedynie wodą bądź delikatnym detergentem.

Takie czynności nie powinny angażować siły w postaci tarcia. Po przemyciu ściany należy ją wysuszyć – w tym celu najlepiej jest przykładać do powierzchni suchy ręcznik, np. papierowy. Warto zaznaczyć, że powierzchni nie powinno się trzeć, a jedynie delikatnie dociskać materiał, aby zebrać wodę.

W przypadku trudniejszych zabrudzeń poleca się miejscowe mycie przy użyciu gąbki z detergentem, np. do usuwania tłuszczu. Wystarczy spienić środek i nałożyć go na zanieczyszczone miejsce. Po zmyciu plama powinna zniknąć – warto zaznaczyć, że liczy się czas działania. Im szybciej zabierzesz się za sprzątanie, tym większa skuteczność i szansa na pozbycie się wszelkich zabrudzeń.

Czy farby zmywalne mają równie interesujące kolory co zwykłe?

Warto zaznaczyć, że farby zmywalne do ścian mają równie bogatą paletę kolorów, co zwykle produkty tego typu. W ofercie sklepu CENTROBUD dostępnych jest wiele odcieni i barw, które świetnie sprawdzą się do mieszkań i pomieszczeń w różnych stylach. Posiadamy zarówno delikatne kolory, np. szarości czy beże, jak i głębokie granaty oraz zielenie. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszą farbę dla siebie!

Więcej Mniej
Mamy 135 produktów