Kategorie

Strugi, strugarki

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym stolarzem, czy traktujesz obróbkę drewna jako hobby, dostępne w naszej ofercie strugi stolarskie ułatwią Ci pr...

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym stolarzem, czy traktujesz obróbkę drewna jako hobby, dostępne w naszej ofercie strugi stolarskie ułatwią Ci pracę i pozwolą uzyskać najlepsze możliwe wykończenie danego materiału. Asortyment sklepu obejmuje zarówno klasyczne ręczne modele, jak i nowoczesne strugi elektryczne. Bez problemu znajdziesz niezbędne wyposażenie do małych oraz dużych projektów. Wiele z dostępnych urządzeń, zwłaszcza tych zasilanych energią elektryczną, ma uniwersalne zastosowanie. Warto podkreślić, że w Centrobud oferujemy wyłącznie produkty renomowanych marek, więc jeśli potrzebny Ci np. sprawdzony strug Makita czy strug Parkside – jesteś w dobrym miejscu. To wyposażenie, które docenią osoby, pracujące na co dzień z drewnem.

Strugi do drewna elektryczne lub ręczne – co je wyróżnia?

Każdy doświadczony stolarz ma w swoim warsztacie klasyczny ręczny strug hebel. Chociaż te proste narzędzia istnieją od setek lat, nadal znajdują zastosowanie w obróbce drewna. Większość strugów ma podobny kształt, ale są one dostępne w wielu rozmiarach i typach, a każdy z nich może służyć nieco innym zadaniom. Wybierając więc strug hebel, zastanów się do jakich projektów stolarskich będziesz go wykorzystywał najczęściej i dobierz produkt dopasowany do swoich planów.

Ogólnie strugi to narzędzia przeznaczone do obróbki drewna za pomocą skrawania. Można wykorzystywać je nie tylko do klasycznych desek, ale także do innego typu materiałów, np. płyt wiórowych lub pilśniowych. Strugi stolarskie mogą służyć do wyrównywania powierzchni drewna, wygładzania jego krawędzi, przygotowywania profili, felcowania czy wykonywania wrębów. Wykorzystuje się je np. podczas produkcji mebli, restaurowania drewnianego wyposażenia, budowy drewnianych konstrukcji, odnawiania futryn, drzwi, stolarki okiennej i w wielu innych projektach.

Dziś coraz większą popularnością cieszą się strugi elektryczne. Pozwalają one szybciej, wydajniej i bez nadmiernego wysiłku wykonywać pracę związaną z obróbką drewna. Ich obsługa jest bardzo prosta – poradzi z nią sobie nawet początkujący rzemieślnik. Z łatwością uzyskasz idealnie wygładzoną powierzchnię opracowywanego materiału, komfortowo wyregulujesz głębokość strugania i wykonasz precyzyjne krawędzie czy rowki. Dostępny w naszej ofercie strug Parkside lub Makita to narzędzie, na którym polegać może nawet najbardziej wymagający profesjonalista. Asortyment obejmuje strugi o różnej mocy, prędkości obrotowej, szerokości noży i funkcjonalności, więc łatwo znajdziesz model, odpowiadający Twoim potrzebom.

Najlepsze strugi stolarskie – dlaczego warto kupować w Centrobud?

Oferta naszego sklepu jest bardzo szeroka. Znajdziesz w niej zarówno klasyczne strugi drewniane, modele ręczne z polipropylenu, wzmacniane włóknem szklanym, a także nowoczesne strugi do drewna elektryczne. W asortymencie dostępne są również inne akcesoria i narzędzia, ułatwiające obróbkę naturalnych materiałów. Jeśli masz pytania związane z prezentowanymi strugami lub potrzebujesz pomocy w wyborze – skontaktuj się z infolinią Centrobud, na której porad udzielą Ci doświadczeni fachowcy.

Więcej Mniej
Mamy 7 produktów