Kategorie

Spawanie i lutowanie

Praktycznie w każda osoba pasjonująca się majsterkowaniem zainteresowana jest takimi umiejętnościami, jak spawanie bądź lutowanie. Natomiast początkujący mog...

Praktycznie w każda osoba pasjonująca się majsterkowaniem zainteresowana jest takimi umiejętnościami, jak spawanie bądź lutowanie. Natomiast początkujący mogą zastanawiać się, jakie różnice dzielą spawanie i lutowanie.

Narzędzia do spawania i lutowania

Obydwie te techniki polegają na łączeniu ze sobą różnych metalowych elementów. Jednak patrząc na lutowanie a spawanie, w pierwszym przypadku mamy do czynienia z bardzo małymi elementami, natomiast dzięki spawaniu łączymy duże części, a nawet całe przedmioty. Rozwijając swoje umiejętności, warto wybrać doskonałej jakości narzędzia do spawania oraz lutowania.

Podczas łączenia elementów należy zachować wszystkie poszczególne etapy lutowania. Ponadto warto poznać również metody lutowania, wśród których wymienia się lutowanie twarde w warunkach powyżej 450 stopni Celsjusza oraz lutowanie miękkie w temperaturze 450 stopni Celsjusza lub niższej.

Narzędzia do spawania

Do niezwykle ważnego wyboru zaliczają się urządzenia do spawania, które wskazują na zastosowanie amtorskie lub profesjonalne.

Istotne są także akcesoria do spawania,  wśród których wymieniamy przede wszystkim elektrody spawalnicze, uchwyty spawalnicze, rękawice, czy też przyłbice. Nasz sklep z narzędziami warsztatowymi posiada na wyposażeniu najwyższej jakości elementy oraz narzędzia przeznaczone do spawania.

Narzędzia do lutowania

Lutowanie od spawania wyróżnia się tym, że mamy do czynienia z precyzyjnym łączeniem niewielkich elementów.

Dlatego ważna jest nie tylko sama lutownica, ale również odpowiednio dopasowane akcesoria do lutowania. Do najpotrzebniejszych akcesoriów do lutowania zaliczają się spoiwa lutownicze, jak i również palniki i lampy lutownicze.

W naszym sklepie dostępny jest także zestaw do lutowania. Dzięki temu początkujące osoby mają skompletowane narzędzia oraz akcesoria przeznaczone do lutowania. Oferujemy wszystkie produkty w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Narzędzia oraz akcesoria do spawania i lutowania dostępne są wyłącznie od sprawdzonych i zaufanych producentów. Najwyższa jakość i bardzo długa żywotność narzędzi pozwala na korzystanie z nich w różnorodnych warunkach.

Więcej Mniej
Mamy 60 produktów
Dostępność
Producent